Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlik Daveti
Ana Sayfa > Üyelere Özel > Niçin Üye Olmalısınız?

Niçin Üye Olmalısınız?

İTÜ Mezunları Derneği’nin en önemli amacı, mezunlarımızın üniversite ile bağlarını güçlendirerek, mezunlarımız arasında başta iş hayatında olmak üzere bir sinerji yaratmak, öğrencilerimiz ile mezunlarımızı bir araya getirerek, öğrencilerimize mühendislik ve iş hayatı konusunda yol göstermek ve Dünya’nın İTÜ’sü olmak hedefinde ilerleyen üniversitemize maddi ve manevi destek sağlamaktır.

      İTÜ’lü Genç Nesillere Destek

  BURS

İTÜ Mezunları Derneği,  İTÜ’lü öğrencilere burs vermektedir. Burslar, Mezunlarımızın yapmış olduğu aidat ödemeleri ve bağışlar ile sağlanmaktadır.

   STAJ

İTÜ Mezunları Derneği aracılığı ile İTÜ’lü mezunlarımız İTÜ’lü öğrencilerimize staj imkanı sağlayabilmektedir.

   MENTORLUK

Derneğimiz tarafından yönetilmekte olan İTÜ Mentorluk Projesi ile, İTÜ’ye yeni giren öğrencilerimiz, İTÜ’de okuyan 3. veya 4. Sınıf öğrencilerimiz ve İTÜ’lü mezunlarımızdan oluşan gruplar oluşturulmaktadır. Bu proje tüm mezunlarımızın katılımına açık olup, İTÜ’lü öğrencilerin İTÜ’deki ilk yıllarına ve mühendisliğe daha hızlı uyum sağlamaları ve meslek yaşamlarında yol göstermek amaçlanmaktadır.

   İTÜMD KARİYER MERKEZİ

Özel İstihdam Bürosu belgesine sahip olan Derneğimiz, mezunlarımıza kariyerlerine uygun, nitelikli iş bulmaları konusunda yardımcı olmak amacıyla Kariyer Portalını hayata geçirmiştir. Böylelikle İTÜ mezunlarını istihdam etmek isteyen işverenler ile iş arayan mezunlarımıza hizmet veren ortak bir platform kurulmuş oldu.

   MÜHENDİSNAME

Derneğimiz, tüm üyelerimize ücretsiz olarak Mühendisname Dergisi gönderilmektir. İTÜ’lülerin bulunduğu sanattan siyasete, ekonomiden cemiyet hayatına birçok konuda İTÜ farkını yaşatan bir dergi ile üyelerimize ulaşıyoruz. Arzu eden üyelerimiz yazı ve haber destekleri ile dergimizde yer alabileceklerdir.

   İTÜMD DERNEK ÜYE KARTI

Derneğimiz tarafından verilen bu kart ile, İTÜ Sosyal Tesislerinin, İTÜ Ayazağa kapalı yüzme havuzunun kullanımında çeşitli indirimler sağlanmaktadır. Ayrıca İTÜ Mezun Kartı ile ülkemizin tek 7 gün 24 saat açık olan kütüphanesi olan Ayazağa yerleşkesindeki İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesinden de faydalanma imkanı sunulmaktadır.

   İTÜMD MAKSİMUM KREDİ KARTI

Türkiye İş Bankası ile yapılan özel bir anlaşma gereği dernek üyelerimiz, özel İTÜMD logolu Maksimum Kredi Kartı sahibi olabiliyorlar. Böylece kart sahipleri, kredi kartlarını kullanırken ek masraflara girmeden hem Maksimum hemde dernek tarafından sağlanan özel fırsatlardan yararlanırken, yapılan toplam harcama üzerinden elde edilen bir gelir de derneğimiz BURS fonuna aktarılmaktadır.

     

       Sosyal Tesis
YAKINDA...

 

Sponsorlarımız