İstanbul Teknik Üniversitesi’nde günümüz tasarım ve uygulama tekniklerine uygun olarak yeniden yorumlanan logosu ve kurumsal kimlik çalışmalarını tanıtmak üzere bir toplantı düzenlendi. Toplantıya İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahsen Özsoy, Prof. Dr. Derin Ural, Prof. Dr. Mehmet Fevzi Ünal, Genel Sekreter Nevzat Özkök, dekanlar, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, enstitü müdürleri, daire başkanları ve fakülte sekreterleri katıldı. 


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahsen Özsoy başkanlığında İTÜ Kurumsal Kimlik ve Logolu Tasarım Ürünleri Komisyonu’nun; Dünya Grafik Tasarımcılar Birlikleri Konseyi Başkan Yardımcısı Yeşim Demir’le birlikte çalışarak gerçekleştirdiği kurumsal kimlik kılavuzu katılımcılara tanıtıldı. İTÜ'nün köklü geçmişine, kültürel özelliklerine ve vizyonuna uygun Dünya Üniversitesi standartlarındaki kurumsal kimlik çalışması; İTÜ’nün mühendislik, mimarlık ve konservatuar alanlarındaki öncü yaklaşımına uygun; sanatsal bir anlayışla hazırlanarak tamamlandı. 

Toplantıda konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, “239 yıllık köklü bir geçmişi olan Üniversitemizin geçmişine ve kültürüne sadık kalarak oluşturulan yeni kurumsal kimlik çalışmasında emeği geçen herkesi kutlarım. Kurumsal Kimlik rehberinin tüm birimlerimiz tarafından hassasiyetle kullanımı son derece önemlidir. 2012-2013 Akademik Yılı’nın başlamasıyla birlikte tüm birimlerimizin yeni kurumsal kimliğimize uygun basılı ve görsel malzemeye geçmesini rica ederim.” dedi. 

Prof. Dr. Ahsen Özsoy da kurumsal kimlik çalışmasının Teknik Üniversite’nin her türlü hassasiyeti gözetilerek uzun ve zorlu bir çalışmanın ardından yaşama geçirildiğini belirtti. Prof. Dr. Özsoy, detaylı çalışma sürecinde emek veren herkese teşekkür etti.   

Konuşmaların ardından Dünya Grafik Tasarımcılar Birlikleri Konseyi Başkan Yardımcısı Yeşim Demir, katılımcılara İTÜ’nün Kurumsal Kimlik Tanıtımı’nı yaptı.

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor