Soyak Holding kurucusu Yılmaz Soyak vefat etti

Soyak Holding kurucusu ve Onursal Başkanı Yılmaz Soyak, 27 Mart 2012 tarihinde vefat etti.

Soyak, 1932 yılında Refahiye’de doğdu. İlk tahsilini Erzurum’da, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. İTÜ  İnşaat Fakültesinden Haziran 1955 döneminde İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 

Meslek hayatına SSK İnşaat Müdürlüğü’nde başladı. Daha sonra Etibank’ta, Elektrik Etüd idaresinde, Antalya ve Eskişehir dokuma fabrikalarında çalıştı. Yedeksubay hizmetini 1961’de İzmit’te bitirdi. Aynı yerde bürosunu açarak müteahhitliğe başladı. Köy okullarından başlayarak okullar, askeri tesisler, garnizonlar, hastaneler, lojmanlar, fabrikalar, yol, havaalanı ve konut projeleri yaptı.

1967 yılında Sanayi işine girdi. Demir döküm ve kağıt üzerine tesisler kurdu. 1975 yılından sonra yurt dışında Libya, Suudi Arabistan ve Rusya’da birçok projeler gerçekleştirdi.

2000’li yıllara gelindiğinde ise artık tek projede binlerle ifade edilen konutlara imza atmaya başladı. Soyak Holding’in 50 yılı aşkın geçmişine onlarca ‘ilk’ sığdırarak öncü projelere imza atan Soyak, 1999-2007 yılları arasında Soyak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

Yılmaz Soyak, faaliyet alanları arasında gayrimenkul, enerji, çimento ve döküm sanayi bulunan Soyak Holding’te, 2007 yılından buyana, Onursal Başkan olarak görevini yürütmekteydi.

Soyak, 30 Mart 2012 Cuma günü Teşvikiye Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip, İstanbul Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecektir.

 

Merhuma rahmet, ailesine, sevenlerine ve İTÜ camiasına başsağlığı diliyoruz.

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor