ICSID (International Council of Societies of Industrial Design) ile ICOGRADA (International Council of Graphic Design Associations) ve IFI (International Federation of InteriorArchitects/Designers) tarafından oluşturulan International Design Alliance, IDA Kongresi’nin yeni görsel kimliğini açıkladı. Pentagram tarafından tasarlanıp geliştirilen bu yeni logo, Grek temelli bir teori olan ve “tüm kara parçaları” anlamına gelen ve Dünya’daki tüm kara parçalarının bir zamanlar tek bir büyük kara parçası olduğu fikrini vurgulayan Pangaea’nın, sanatsal bir yaklaşımla yeniden yapılandırılmasından oluşuyor.

IDA Kongresi 17-19 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongrenin resmi ev sahibi olan İstanbul Teknik Üniversitesi “Design Dialects” kongre teması altında bu logoyu ilk kullanan kurum olacak. “Design Dialects” teması, yüzleşme, iletişim ve işbirliği kavramları için bir metafor olarak sunuluyor ve tüm disiplinlerin katkısıyla yaratıcı bir tasarım söylemi geliştiriyor.

İTÜ, tasarımcı olan ve olmayan profesyonellerin kongre programı ve çok disiplinli oturumlar boyunca ilgili konularda tartışabilecekleri ve çeşitli çözüm önerileri bulmak için birlikte çalışabilecekleri bir platform sağlayacak.

Daha fazla bilgi için:
http://idacongress.com/ida-congresses/2013-ida-congress-istanbul/

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor