Kale Havacılık Sanayi A.Ş. Tuzla tesislerinde, ülkemizin ilk yerli turbojet motor sözleşmesi için imzalar Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Fevzi Ünal, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Aydın Mısırlıoğlu,  Müsteşar Yardımcıları, Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur, Kale Grubu Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, şirket yetkilileri ve davetlilerin katıldığı bir törenle atıldı. 


Gelecekte milli olarak geliştirilmesi planlanan daha büyük motor projeleri için önemli bir mühendislik bazı oluşturacağı ifade edilen projenin, kavramsal tasarımdan, prototip imalatı ve testlerine kadar olan süreçlerinde, İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Elektrik-Elektronik Fakültesi öğretim üyelerinin yer aldığı 9 adet teknik çalışma grubunda, toplam 47 mühendis ve akademisyen görev yapacak.   

Üniversitemizde, ülkemizin ilk yerli turbojet projesine yönelik çalışmaların yanı sıra, gelecekteki motor çalışmalarında da değerlendirilmek üzere, türbinli jet motoru teknolojilerine yönelik ileri araştırma etkinlikleri, Kale Havacılık Sanayi A.Ş.’nin de desteği ile sürdürülecek.

 

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor