İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Mezunları Derneği, 25 Kasım’da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. İTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Bilgisayar Mühendisliğinin ilk mezunlarından Index Grup CEO’su Erol Bilecik oldu.


Genel Kurul’da yeni Yönetim Kurulu üyeleri arasından Esas Holding CEO’su Çağatay Özdoğru ve Safer Grup YK Başkanı Haluk Taner Başkanvekilliği, Danışman Pınar Efendioğlu Genel Sekreterlik ve Altaş Alüminyum A.Ş. Genel Müdürü Tahsin Tuğrul da Saymanlık görevlerine seçildi. 

Kurulun açılışında konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, kurul üyelerine  üniversitenin, araştırma, inovasyon ve girişimciliğe dayalı değerlerini tanımlayarak, üniversite bünyesinde sürdürülebilir ve kaliteli eğitimi amaçladıklarını aktardı. Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin, İTÜ Mezunlarını bir araya getirmek, ortak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1989 yılında kurulan ve kurulduğundan bu yana özverili çalışmalarıyla birçok üniversiteye örnek olan, İTÜ Mezunlar Derneğine yürüttüğü projeler için teşekkür etti. Şahin “Mezunlar Derneği olarak sizler yaptığınız tüm çalışmalar ile İTÜ’lü Olma’’nın derinliğini kanıtladınız, mezunlarımız arasında dayanışma ve iletişimi artırdınız, genç nesil İTÜ’lülere aidiyetlik duygusu aşıladınız. Yeni Yönetim Kurulunun da tüm hedef ve beklentilere cevap verecek, sınırları aşarak tüm İTÜ’lüleri gönül bağı ile bir araya getirecek nice projelere imza atacağına yürekten inanıyorum. İTÜ Yönetimi adına Mezunlar Derneğimizde yapılacak her çalışma için yanınızda olduğumu belirterek yeni görevlerinizde başarılar diliyorum.”dedi. 

İTÜ Mezunları Derneği Başkanı, Index Grup CEO’su Erol Bilecik konuşmasında “Türkiye’de üniversitemizin kulvarındaki liderliğini, artık hiçbir camia tartışmamaktadır. Şimdi biz mezunlara düşen, İTÜ Mezunları Derneği’nin de; Türkiye’de tartışmasız ‘Lider Mezunlar Derneği’ olmasını sağlamaktır. Hep birlikte aldığımız bu değerli ve önemli sorumluluğun farkındayız. Yaşayan 100.000’i aşkın İTÜ mezunun hissedeceği bir yönetim ve disiplin anlayışı ile bu görevi başarıyla hayata geçireceğimize olan inancımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye’nin en değerli eğitim markası olan İTÜ’ye, derneğimizin çok önemli projelerle çeşitli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin’in tüm İTÜ camiasını pozitif ve kucaklayan yaşam anlayışı ile üniversitenin farklı ve bambaşka bir yol haritasına kavuştuğunu ifade eden Bilecik “İTÜ, artık mezunu, öğrencisi, dernekleri, vakıfları ve tüm değerli akademik kadrolarıyla tek vücut halinde hareket ederek, ‘Dünyanın İTÜ’sü olma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlemektedir. Her İTÜ’lü gibi, hayallerimiz büyük! Ayrıca, İTÜ’lü olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu gururu ülkemizle paylaşabilmenin en etkili yolunun, üniversitemiz adına yapacağımız güçlü projelerle İTÜ’lü olmanın farkındalığını yaratmaktan geçtiğine inanıyoruz. Siz mezunlarımızdan aldığımız güç, bizler için en değerli destek olacaktır.” diye konuştu.

Olağanüstü Genel Kurulda belirlenen Yönetim Kurulu üyelerinin isimleri aşağıdakilerden oluştu;

Erol BİLECİK, Index Grup CEO 
Çağatay ÖZDOĞRU, Esas Holding CEO
Haluk TANER, Safer Grup YK Başkanı
Pınar EFENDİOĞLU, Danışman
Tahsin TUĞRUL, Altaş Alüminyum A.Ş. Genel Müdürü
Aysun BARIN, BKE Partner
Cömert VARLIK, Bilkom A.Ş.Genel Müdürü
Çelik ARSEL, Emekli İş Adamı
Esra ÖZTEZCAN, Probil A.Ş.Genel Müdür
Gürkan ERGENEKON, Medline Genel Müdürü
Hakan ÇOBANOĞLU, Sendika Bilgisayar - Genel Müdür
Halit ZAİM, Fujitsu Türkiye Genel Müdür
Haluk EMİROĞLU, Emiroğlu Holding YK Üyesi
Önder EKER, Smartpro A.Ş. Genel Müdürü
Sadi ABALI, Orange Türkiye Genel Müdür
Selami ÇELEBİOĞLU, Brodcast Müh.Prodük. Genel Müdür
Sibel KERİMOĞLU, Metag İnş.YK Üyesi
Timur SIRT, Sabah Gazatesi / Gazeteci – Yazar
Veli Tan KİRTİŞ, Profilo Hizmetler Grubu CEO

 

       

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor