İstanbul Teknik Üniversitesi İletişim Merkezi tarafından üniversite adayları için düzenlenen İTÜ Tanıtım Günleri, 14-17 Şubat 2012 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İTÜ Mezunları Derneği’nin öncülüğünde, aday öğrenciler İTÜ’lü mezunlar ile buluşma şansı buldular. İş dünyasının çeşitli alanlarında üst düzey yönetici olan İTÜ’lü 24 mezunumuz deneyimlerini, İTÜ’lü olmanın iş hayatlarındaki önemini, getirilerini aday öğrenciler ile paylaştılar.

Türkiye’nin çeşitli liselerinden ve dersanelerden 8 bin aday öğrencinin katıldığı etkinlikte, İTÜ’nün akademik ve sosyal olanakları, akademisyen, öğrenci ve mezunlar tarafından aday öğrencilerle paylaşıldı. Öğrenciler, İTÜ’nün seçkin akademisyenleri tarafından yapılan sunumlar ve düzenlenen kampüs turları ile üniversite atmosferini soludular. Aday öğrenciler, ABET, Yetkin Mühendislik, Çift Anadal, Yandal, Yatay Geçiş, Uluslararası Ortak Lisans Programları, Erasmus Olanakları ile İş ve İnsan Kaynakları Merkezi ile ilgili bilgi aldılar. 

İTÜ Tanıtım Günleri süresince İTÜ’nün ulusal ve uluslararası alanda başarılar kazanmış öğrenci projeleri de etkinlik alanında sergilendi. Böylelikle aday öğrenciler projeleri yakından tanıma ve inceleme fırsatı buldular. 

Türkiye’nin İlk Elektrikli Minibüsü (İTÜBÜS), Türkiye’nin İlk Hidrojen Teknesi (Martı-İTÜ), Türkiye’nin İlk Küp Uydusu (İTÜpSAT1), Türkiye’nin İlk İnsansız Elektrikli Otomobili (OTONOBİL) Güneş Arabası (ARİBA5), Güneş Teknesi (ODABAŞI), Hidrojen Arabası (HYDROBEE), İnsansı Robotlar ve Mikro Uydu Projesi sergide yer aldı.  

İTÜ Tanıtım Günlerine Katılan Mezunlarımız
   14 Şubat 2012 Salı  15 Şubat 2012 Çarşamba  16 Şubat 2012 Perşembe  17 Şubat 2012 Cuma
10:00-11:30  Tahsin Tuğrul

 Ali Rıza Efendioğlu

 Veli Tan Kirtiş

 Azmi Bakdur

 Gürkan Ergenekon

 Timur Sırt

11:30-13:00

 Selami Çelebioğlu

 Hakan Çobanoğlu

 Harun Taşbaş

 Erol Bilecik

 Hakan Koçer

 Cem Yazıcı
13:30-15:00

 Pınar Efendioğlu   

 Gülhan Ertürk Akgül

 Ufuk Kirtiş

 Arzu Kaner

 Haluk Taner

 Aysun Barın

 Sadi Abalı
15:00-16:30  

 Orkun Dizdar

 Esra Öztezcan

 Ece Kurdoğlu

 Hayrullah Gürbağ

 Çağatay Özdoğru

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor