1 Mayıs - 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında iş dünyası ve üniversite mezunlarını birçok farklı spor dalında gerçekleşecek yarışlarla bir araya getiren MasterGames, dördüncü senesinde eğlence ve mücadele dolu bir turnuvaya imza atacak. MasterGames bu etkinliklerle üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artırmayı ve eski okul arkadaşlarının spor bağlamında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmayı hedefliyor.

Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen 14 üniversitesinden 800’den fazla mezun, turnuvada voleybol, basketbol, futbol ve kürek, briç  olmak üzere 5 takım sporunda ve tenis, yüzme, koşu, masa tenisi, satranç, ve tavla olmak üzere 6 bireysel spor dalında yarışacak.

Dördüncü yılında 14 üniversiteye ulaştıklarını belirten MasterGames Organizasyon Komitesi Başkanı Tijen Mergen turnuva hakkında şunları söyledi: “Amacımız genç üniversiteleri de organizasyonumuza dahil ederek, binlerce kişinin katılımıyla tüm Türkiye’ye yayılmak ve ardından uluslararası bir turnuva haline dönüşerek büyümek.”

Okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmaya, toplumu daha aktif yaşamaya teşvik etmek ve mezunlar arası bağları güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek yarışların, her sene katılan üniversitelerin birinin tesislerinde yapılması planlanıyor. Bu sene takım sporlarından kürek hariç tüm branşlar İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Tesislerinde yapılacak. İlk defa düzenlenecek kürek yarışmaları ise Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsünde gerçekleştirilecek.

 

MasterGames 2017 Etkinlik Programı: http://www.mastergames.org/Yil/2017.html

Tarih: 1- 7 Mayıs  2017

Yer: İTÜ Ayazağa tesisleri

      Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Yerleşkesi

MasterGames Tunuvası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için http://www.mastergames.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor