İTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KIBRIS KONSERİ

Genel Sanat Yönetmeni ve Şef İnci Çayırlı yönetiminde çalışmalarını sürdüren İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu (İTÜMTMT), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 33. Kuruluş Yılı kutlamaları kapsamında, KKTC Dış İşleri Bakanlığı Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi, Gazimağusa Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü katkılarıyla, İTÜ Kuzey Kıbrıs  ve İTÜ Mezunları Derneği-Kıbrıs (İTÜ MEDEK) işbirliğinde 13 ve 14 Kasım 2016 tarihlerinde iki konser verdi.

 

Topluluğu, İTÜ MEDEK Saymanı Gökhan Naim, İTÜ MEDEK Genel Sekreteri Halet Yıldırım, İTÜ MEDEK Sanat Danışmanı Cem Kafkas, İTÜ Kuzey Kıbrıs  Özel Kalem Sekreteri  Selin Denizer ile Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Dairesi Şube Amiri Yük. Müh. Neylan Naim’in girişimiyle görev verilen Turizm Rehberi Mustafa Kemal Meraklı karşıladı. Gala yemeğinde, İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Kum, İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektör Danışmanı Yar. Doç. Dr. Aslı Çekmiş, İTÜ Kıbrıs Genel Sekreteri Dursun Koç, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Hüseyin Şimsek, Dış işleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Demirel, Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan yer alırken, İTÜ MEDEK Onursal Başkanı, İTÜ mezunlar derneği onur üyesi ve eski başbakan Hakkı Atun, As Başkan Tahir Çağansel, Onursal Üye Erdoğan Naim, Genel Sekreter Halet Yıldırım, Sayman Gökhan Naim ile dernek üyeleri Hülya Altan, Mehmet Başel ve Mustafa Gazi  ile İTÜ MEDEK Öğrenci kulübü bir araya geldi. Sohbetin güzelliğinin yaşandığı geceye Kuzey Kıbrıs yemekleri tat kattı.

 

İTÜ MEDEK Sanat Danışmanı ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Cem Kafkas’ın sunuculuğunda, TRT'de Bestekar-Yönetmen ve Şef olarak görev yapan Kemençe Sanatçısı Ahmet Kadri Rizeli’nin koro ve saz ekibi şefliğini üstlendiği konserde, Hicaz ve Nihavent makamlarındaki unutulmaz eserler seslendirildi. Kanunda Safinaz Rizeli, udda Ahmet Kırım, bendirde Asım Ekren'in yer aldığı saz ekibi ve 24 kişiden oluşan koro büyük alkış aldı. İlk konseri izleyen KKTC Dış İşleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyal konser ardından toplulukla görüşerek tebriklerini belirtti. Kıbrıs Bayrak televizyonunun da naklen verdiği konser beğenildi.

 

Gazi Magusa kaymakamı Dürdane Acı ve İTÜ Kıbrıs rektörlüğünün tam kadro ile katıldığı ikinci konser, Rauf Denktaş kültür merkezinde verildi.

 

15 Kasım 2016 da İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu, KKTC nin 33. Yıl kutlamaları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın verdiği resepsiyonda, M.Akıncı ve eşleri, İkinci Cumhurbakanı Mehmet Ali Talat, Üçüncü KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ile görüştüler.

 

İTÜMTMT Yönetim Kurulu Başkanı, Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç.Dr. Osman Simav (İTÜ Makina); Hastalığından dolayı İnci hocanın Kıbrıs konserlerine katılamamasının üzgünlüğünü duyduğumuzu, ayrıca bugüne kadar bize  Hocalık etmesinden duyduğumuz teşekkürü belirtti.

 

İTÜMTMT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Cevahiroğlu (İTÜ Kimya); Mezun ilişkilerinin kıymetini ve önemini belirterek kaılımcılara teşekkür etti.

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor