İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü bu yıl 19. suna imza attığı Türkiye’nin ilk proje yarışması tabanlı öğrenci organizasyonu olan İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu  (İTÜ EMÖS), Türkiye'den çeşitli üniversitelerin katılımı ile başladı. Sempozyumun açılış töreni Harbiye Askeri Müzesi’nde yapıldı. Gecede BaşArı Ödülleri de sahiplerini buldu. 


Üniversite öğrencilerini akademik çalışmalara özendirmek, hazırlayacakları proje ve bildirilerle kariyerlerine katkı sağlamak, öğrencilerle iş dünyası arasında yeni köprüler kurarak günümüz mühendislik problemlerine ışık tutmak amacında olan sempozyumda çeşitli üniversitelerden lisans ve yüksek lisans öğrencileri, iş dünyasından deneyim sahibi yöneticilerle bir araya geliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 19. Endüstri Mühendisleri Öğrenci Sempozyumu kapsamında "Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu. 20 kategoride 95 adayın yer aldığı ankette 15 bin oy kullanıldı.

Harbiye Askeri Müze'de gerçekleştirilen görkemli tören, iş, sanat, medya ve akademi dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Açılış töreninde konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, “Biz öğrencilerimizin İTÜ çatısı altında en yüksek eğitim kalitesi ile öğrenimlerini sürdürürken mezun olduklarında da aranılan bütün niteliklere sahip olmalarını istedik. Bu nedenle sadece akademik gelişimlerine değil; sosyal ve kültürel yönlerinin de gelişimine önem verdik. Bu anlamda ciddi destekler sağlayarak önlerini açtık. Sonuç ortada. Her yıl İTÜ’den İngilizce bilen, girişimci, uluslararası başarılar kazanmaya hazır, öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiye ulaşmaya ve bilgiyi kullanmaya hakim, değişimin öncüsü İTÜ’lüler mezun ediyoruz.” dedi. İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öner Günçavdı ve İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Alp Üstündağ da birer konuşma yaptı. 

Sunucu Yunus Günçe'nin esprileriyle renk kattığı Ödül Töreni’nde 19. EMÖS Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü yazar Ayşe Kulin, 19. EMÖS Özel Ödülü’nü Ali Kırca alırken, Yılın En BaşArı’lı Tartışma Programı Abbas Güçlü ile Genç Bakış,  Yılın En BaşArı’lı Romanı Serenad’la Zülfü Livaneli ve Yılın En BaşArı’lı Sivil Toplum Kuruluşu Toplum Gönüllüleri Vakfı oldu. Yılın En BaşArı’lı İşadamı ise Ali Ağaoğlu seçildi.

Diğer Ödül Alanlar İse Şöyle Sıralandı: 

Yılın En BaşArı’lı Sosyal Medya Kullanan İsmi Cüneyt Özdemir,
Yılın En BaşArı’lı Yerli Filmi: Türkan 
Yılın En BaşArı’lı Yerli Dizisi: Leyla İle Mecnun 
Yılın En BaşArı’lı Eğlence Programı: Disko Kralı (Okan Bayülgen) 
Yılın En BaşArı’lı Kadın Sanatçısı: Şebnem Ferah 
Yılın En BaşArı’lı Mizah Dergisi: Uykusuz
Yılın En BaşArı’lı Radyo İstasyonu: Power FM 
Yılın En BaşArı’lı İş Kadını: Hanzade Doğan Boyner 
Yılın En BaşArı’lı İK Sitesi: Kariyer.net 
Yılın En BaşArı’lı Haber Sitesi: www.ntvmsnbc.com 

Törende sahne alan Şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu'nun performansı büyük ilgiyle dinlendi. 

"Dijital Dünya: Teknolojinin Hayata ve İş Dünyasına Entegrasyonu" konulu Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Sempozyumu 25 Şubat 2012 tarihine kadar Maçka Kampüsü’nde devam edecek. 

 

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor