Prof. Dr. Selime Sezgin hayatını kaybetti.

Türkiye’de pazarlama dünyasının öncü isimleri arasında yer alan 68 yaşındaki profesörün ani vefatı, akademi camiasını ve öğrencilerini yasa boğdu.Sezgin’in naaşının Feriköy’deki aile mezarlığına defnedildi.

Üniversite tarafından yayınlanan taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Bilgi’yi Bilgi yapan en sevilen, en değerli hocalarımızdan, Prof. Dr. Selime Sezgin’i vakitsiz kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Üniversitemize yapmış olduğu önemli katkıları hiçbir zaman unutmayacağız. Ailesine, öğrencilerine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

PROF. DR. SELİME SEZGİN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Prof. Dr. Sezgin, yüksek lisans ve doktora eğitimini de burada tamamladı. 1975-1981 yılları arasında aynı üniversitede asistan olarak çalıştı. Ardından 1982-1985 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) yardımcı doçent olarak görev aldı. 1984-1987 yılları arasında da İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde müdür yardımcılığı görevinde bulundu. Uzun yıllar İTÜ’de çalışan Sezgin, Bahçeşehir Üniversitesi’nde de görev aldı. Sezgin 2012’den bu yana çalıştığı Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi Dekanı olarak görev alıyordu.

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor