İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, 11 Ocak 2012 Çarşamba günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'yı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Şahin'e ziyaretinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahsen Özsoy ile Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu eşlik etti.

Prof. Dr. Muhammed Şahin'in Ankara ziyaretinin ilk durağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldu. Bakan Erdoğan Bayraktar'ın görevine atandıktan sonra ikinci kez İTÜ'yü kabul ettiği ziyarette, yeni çıkacak deprem yasası ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Bakan Hayati Yazıcı'yı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Şahin, İTÜ'de son yıllarda yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi vererek üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ile ilgili yapılan çalışmaları aktardı. 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor