Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin’e “Fahri Doktor” unvanı verdi. Prof. Dr. Muhammed Şahin’e “Fahri Doktor” unvanı yükseköğretime uluslararası düzeyde sağladığı katkılardan ve iki üniversite arasında kurulan işbirliğinden dolayı verildi.

Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi tarafından “Fahri Doktor” unvanına layık görülen İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, törende yaptığı “Teşekkür Konuşması”nda, kuruluşundan bu yana Türkiye’nin imar ve modernizasyonuna büyük katkılar veren İTÜ’nün bir dünya üniversitesi olarak birçok proje ile Uluslararası Yükseköğretim’e katkı vermeye devam edeceğini söyledi. İTÜ ile Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi arasında 2011 yılında imzalanan işbirliği anlaşmasına değinen Şahin, “İki üniversite arasındaki ilişkiler İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden öğretim üyeleri ile 36 öğrencinin ziyareti ile başladı. Bu gezi sırasında yapılan araştırmalar ve görüşmeler ile projeler geliştirilmiştir. Bu kapsamda Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi bünyesinde yapılması planlanan 700 kişilik Öğrenci Yurtları, Spor Merkezi, Kongre Merkezi ve Eğitim birimlerinden oluşan “Türk-Slav Gençlik Merkezi” üzerine öğrenci fikir projelerinin hazırlanması oldu. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğrencileri tarafından projeler çizildi.”dedi.

Konuşmasının sonunda Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi YAKUBOV’a ve Senato Üyelerine “Fahri Doktor” unvanı için teşekkür eden Şahin, “Bana bu unvan ile büyük onurlar bahşettiniz. Bu unvanı büyük gurur ile taşıyacağıma değerli konuklarımız önünde söz veriyorum.”dedi.

Rektör Şahin’in konuşmasının ardından Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Yakubov, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin’e “Fahri Doktor” unvanını takdim etti.

Türkiye’den T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından bu üniversiteden “Fahri Doktor” unvanı alan ikinci kişi İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin oldu.

 


sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor