Cazın dünya çapında kültürlerarası diyalog ve anlayışı artırmakta oynadığı eşsiz rolü vurgulamak ve teşvik etmek amacıyla UNESCO üyesi ülkeler tarafından benimsenen Uluslararası Caz Günü’nün merkezi bu yıl İstanbul olarak belirlendi.

UNESCO’ya üye 195 ülkede, 30 Nisan Salı günü İstanbul’da düzenlenecek etkinliklere ek olarak, üniversiteler, enstitüler, devlet radyoları, devlet televizyonları ve sivil toplum kuruluşları aracılığı ile Uluslararası Caz Günü etkinlikleri dünyanın dört bir yanında kutlanacak.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı vizyonu gereği sanatın kültürlerarası paylaşım ve anlayışa katkılarının yanısıra tüm dünya müziklerinin oluşturduğu sanat evreninin de bir parçası olarak John Beasley’i ağırlayacak.

Unesco ve Thelonious Monk Caz Enstitüsü tarafından düzenlenen Uluslararası Caz Günü’nün müzik direktörlüğünü üstlenmek üzere Türkiye’yi ziyaret edecek olan caz piyanisti John Beasley, Miles Davis ve Freddie Hubbard gibi caz tarihinin önemli isimleri ile çalışmış dünya çapında bir müzisyen.

John Beasley, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda müzik öğrencileri için bir masterclass verecek olan John Beasley’e bu etkinlikte Türk müziği ve cazı harmanlayan vokal tarzı ile tanınan Hüseyin Badıllı ve Rotterdam Dünya Müziği Akademisi Türk Müziği Bölümü başkanı, ney ve yaylı tanbur icracısı

Michales Cholevas da eşlik edecek.

2 Mayıs 2013’de 14.00’te başlayacak olan etkinlik İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Salonunda gerçekleşecektir.

Katılım ve bilgi için murtezaogl@itu.edu.tr yuyar@itu.edu.tr

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor