İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 14 Mart Tıp Bayramında büyük bestekâr ve İTÜ TMDK kurucu hocalarından Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın eserlerinin icra edileceği “Tabiplerin Musikisi”  konserini sunar.

Dr. Alaeddin Yavaşça’nın dillerde efsane eserleri ve Dr. Adnan Çoban’ın eşsiz yorumuyla ile gönüllerin pasının silineceği 14 Mart Tıp Bayramı “TABİPLERİN MUSİKİSİ” konseri 14 Mart 2013 Perşembe günü saat 19.30’da İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

T.C. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, öğretim üyeleri, gazeteci, yazar, şair, sanatçı ve birçok ünlü sima katılacak.

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın eserlerinden oluşan repertuarı yine bir hekim, musikişinas ve son dönemin büyük icracılarından Dr. Adnan Çoban seslendirilecek. Aynı zamanda bir tıp hekimi olan Dr. Yavaşça, Hafız Post’dan, Tanburi İsak’a, III. Selim’den, Dede Efendi’ye ve günümüze kadar ulaşmış olan “meşk zinciri”nin son halkasını oluşturuyor.

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça hocaları Dr. Suphi Ezgi, Münir Nurettin Selçuk, Sadettin Kaynak ve Zeki Arif Ataergin’in ona verdiği bayrağı en yüksek noktalara taşıyabilmiş büyük bir sanatkârdır.

Dr. Adnan Çoban, hocası Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça gibi İbn-i Sina ekolünün müntesiplerinden olup güzel sesi, klasik tavır ve üsluptaki icrasıyla geleneksel musikimizi başarıyla temsil eden değerli bir sanatçıdır

 

Program

Tarih: 14 Mart 2013

Saat: 19.30

Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor