İTÜ Haber

 

 

İTÜ IRECO ve ULİDER’in ortaklaşa düzenledği Model Economic Forum dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya getiriyor. 1-3 Mart tarihlerinde İstanbul Cevahir Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Forum’da “Gençlerde Girişimciliğin Teşviki” ana teması ile gençleri doğrudan/dolaylı olarak etkileyen birçok küresel konu gençler tarafından masaya yatırılacak.

50 ülkenin en iyi üniversitelerinden öğrenciler genç işsizlikten enerji sorununa, eğitimden, arap baharına, genç girişimciliğin önündeki engelere kadar birçok konuyu kendi bakış açılarından yorumlama fırsatı bulacak. Konusunda deneyimli akademisyen ve iş adamları tarafından yönetilecek oturumlarda katılımcılar özgürce fikirlerini ortaya koyabilecek, atölye çalışmalarında farklı ülkelerden gelecen insanlarla beyin fırtınası yapma imkanı bulabilecek.

 

Sürdürülebilir bir gelecek modelleme vizyonuyla yola çıkan Model Economic Forum ilk senesinde genç girişimciliği ana tema olarak ele alıyor. Girişimciliğin istihdam, inovasyon ve ekonomik büyümede anahtar rol aldığı günümüzde birçok OECD ülkesi girişimciliği ön planda tutuyor. Bu rağmen genç girişimcilik konusu 2. planda kalmaktadır. Gençlerin ekonomik faaliyetleri ya tamamen göz ardı edilmiş yada genel yetişkin nüfus içerisinde sayılmışlardır. Ama gençlerin sorunlarının ve beklentilerinin farklı olduğu gerçeğini göz ardı etmeyerek Model Economic Forum, ilk senesinde bu konuya yoğunlaşacaktır.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Kulübü bünyesinde oluşturulan Model Economic Forum projesi daha sonra yine İTÜ öğrencileri tarafından kurulmuş olan ULİDER (Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Derneği) çatısı altında yürütülmeye devam edilmiş ve ülkmizin en iyi üniversitelerinde platformlar kurarak ulusal düzeyde işbirliği oluşturmuştur.

 

Katılım için www.modeleconomicforum.org sitesini ziyaret edip başvuru yapılabilir.

 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor