Dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaşayan mezunlarını biraraya getirdi.

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Burçkin Dal Doç. Dr. Murat Budakoğlu, Doç. Dr. Serdar Kum, Genel Sekreter Vekili Metin Kulaksız ve İTÜ-KKTC personelinin ev sahipliği yaptığı buluşma, 10 Ocak 2013, Perşembe akşamı İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Lefkoşa İdari Binası’nda gerçekleştirildi.

Buluşmaya, İTÜ mezunu olan eski KKTC Başbakanı Dr. Hakkı Atun, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Dr. Suat Yeldener ve birbirinden değerli pekçok İTÜ mezunu katıldı.

Gecede bir konuşma yapan İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, mezunları İTÜ-KKTC hakkında bilgilendirerek yakın zamanda yapılması planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.  Mezunlarla, öncelikle Gazimağusa’da yapılandırılacak olan yerleşke ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Kahya, yeni açılacak olan bölümler hakkında da bilgi verdi.

Kahya, “KKTC’de çok yakın zamanda kurulması ve faaliyete başlaması planlanan İTÜ Mezunlar Derneği için toplanmış bulunuyoruz. Biz İTÜ-KKTC Ailesi olarak sözkonusu derneğin kurulması için her türlü desteğe hazırız. Sizlerden gelecek fikirlerle güzel projeler üretip, bağlarımızı güçlendirerek işbirliği çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Farklı öğretim yıllarında mezun olan pekçok İTÜ’lünün biraraya geldiği gecede, geçmişten günümüze İTÜ’nün değerlendirilmesi yapılarak, tecrübeler ve anılar paylaşıldı. Mezunlar buluşması, dernek için yakın zamanda tekrar buluşmak üzere sona erdi. 

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor