Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör 2008'den beri Alman Ulusal Bilimler Akademisi rolünü oynayan Leopoldina Doğa Araştırıcıları Akademisi üyeliğine seçildi. Prof. Dr. Şengör, 350 yıldan eski bir tarihi olan Leopoldina Doğa Araştırıcıları Akademisi’ne bilimsel başarıları nedeniyle seçildi. 

Prof. Dr. Şengör “Bana bugüne kadar bilimsel araştırmalarımda en büyük desteği sağlayan sizlere, üniversiteme ve İTÜ'deki arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi bildirmek benim için en büyük zevktir. Bu hiç kuşkusuz hepimize yansıyan bir başarıdır.” dedi.

Leopoldina Akademisi, Royal Society, Rus Bilimler Akademisi ve Paris'teki Académie des Sciences ile birlikte Avrupa'nın en prestijli dört bilimler akademisinden biri ve bunların en eskisidir. Türkiye’den daha önce aynı akademiye seçilen tek Türk İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Enstitüsü müdürü rahmetli Ord. Prof. Hamit Nafiz Pamir'di. 

Değerli bilim adamımızı başarısından dolayı kutluyor, İTÜ’lü olmanın farkını ortaya koyan nice başarılara imza atmasını diliyoruz. 

 

 

       
sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor