İTÜ ve ARI Teknokent’in, inovatif projelerini hayata geçirmek ve şirketlerini kurmak isteyen genç girişimcileri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “ARI Çekirdek projesi kapsamında yapılan ARI Çekirdek Yarışma”sı 7 Temmuz 2012, Cumartesi günü gerçekleştirilecek.


İTÜ ve ARI Teknokent’in, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi birçok değerli kurumun desteğiyle gerçekleştirdiği “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi” projesi kapsamında yapılan Çekirdek Yarışması’nda, kazanan projeler 7 Temmuz’da yapılacak final sunumu sonrası belli olacak. İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak final sunumu sonrası yarışmaya katılmaya hak kazanan 15 proje sahibi arasından jüri üyelerinin oylarıyla birinci seçilecek kişi 100.000 TL’lik büyük ödülün ve ARI Teknokent’te 1 yıllık ücretsiz ofisin sahibi olacak.

Toplam 500 girişimci arasından yapılan ön eleme sonrası hazırladıkları projeler ile yarışmaya katılmaya hak kazanan girişimciler, öncelikle projeye özel olarak kurulan “Çekirdek MERKEZ” çatısı altında araştırmalarını yaptıkları laboratuVar, ofis ve bilgisayar gibi fiziksel olanaklardan yararlandılar. Fikirden projeye giden süreçte “Çekirdek KAMP” aracılığıyla; kendilerine eğitim, öğrenim, danışmanlık ve koçluk imkânları verilen girişimciler 7 Temmuz’da hazırladıkları projelerini akademisyenler, iş adamları, danışmanlar ve yatırımcılardan oluşan büyük jürinin değerlendirmesine sunacaklar. 

Jürinin verdiği oylar ile 1. olmayı hak eden proje sahibi Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü olarak belirlenen 100.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. 2. seçilen proje sahibi 50.000 TL’lik, 3.seçilen proje sahibi de 25.000 TL’lik ödül TÜBİSAD Ödülünü almaya hak kazanacak. Yarışmada ayrıca Akademi Özel Ödülü olarak 10.000 TL, ARI Teknokent’te 1 yıl ücretsiz ofis imkânı ve daha birçok sürpriz ödül başarılı girişimcilere verilecek. 

Girişimcilerden hiçbir ücret veya hisse talep etmeksizin, toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat bulan “ARI Çekirdek”e katılmaya hak kazanan projeler arasında; kimyadan elektroniğe, savuma sanayinden yazılıma, mobil uygulamalardan oyun yazılımına kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren birbirinden yaratıcı projeler bulunuyor. 

Program: 
13:00-13:30   Proje Stant ziyaretleri 
13:30-14:00  Tanıtım Filmi ve Açılış Konuşmaları 
14:00-15:20   Yarışmacıların 4’er dakikalık projelerini tanıtıcı sunumları 
15:50-16:20  ARI Çekirdek Ödül Töreni

 

       
sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor