Babanız İTÜ mezunu ise ve onun için öyle bir şey yapayım ki hem ben, hem babam, hem de ailenin gelecek kuşakları yüzyıllarca gurur duysun diyorsanız, paha biçilmez bir hediye şansıyla karşı karşıyasınız. İTÜ Ayazağa kampüsündeki Mezunlar Meydanı’nda yer alan petek taşları üzerine babanızın ismini yazdırdığınız takdirde asırlar boyu yaşatacağınız bir anı bırakmış olacaksınız. Bununla kalmayıp Babalar Gününde babanızı en az 20-30 yaş da genç hissettireceksiniz.    

2 cumhurbaşkanı, 3 başbakan, sayısız bakan, milletvekili, iş adamı, bürokrat,  mühendis mezun eden ve “Türkiye”nin çimentosu”nu eğittiği kabul edilen İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ayazağa kampüsündeki Mezunlar Meydanı okul yaşadıkça mezunlarını yaşatacak olan petek taşlarıyla döşeniyor. Üzerinde yazılı isimlerin sonsuza kadar var olacağı petek taşları Babalar Günü için de olağanüstü bir hediye seçeneği oluşturuyor. 

İTÜ Ayazağa Kampüsü Mustafa İnan Kütüphanesi, yemekhane ve öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu bir yerde mezunlarla öğrencileri kucaklaştıracak şekilde konumlandırılan Mezunlar Meydanı fikrinin arkasında son derece anlamlı bir neden daha var. Buraya taş koyarak isimlerini yazdıran mezunlar aracılığıyla elde edilen gelirle İTÜ Mezunlar Yurdu’nun temeli atılmış bulunuyor. İTÜ Mezunlar Yurdu,  96 öğrencinin barınabileceği 2.550 metrekarelik bir kapalı alanı olan bir proje.

 Halihazırda meydanda 6000 tane taş hazır olarak üzerine yazılacak isimleri bekliyor. İlk yurdun yaz sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

İTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Erol Bilecik, Buradan mezunlara yaptığımız çağrının altında şu da var. Mezunlarımız ‘Teknik Üniversite’ye tekrar gelince, sanki 20 ya da 30 yıl önce mezun oldukları o günleri yaşıyor. Kendinizi gerçekten genç hissetmek için Teknik Üniversite’ye dokunun. İTÜ’ye tekrar gelin. Öğrencilik dönemlerinizi, o keyifli günleri, anılarınızı hatırlamanız,  Mezunlar Derneği içerisinde yer almanız sizleri gençleştirecektir; inanın buna” diyor.

 

Babanıza Petek Taşı almak için,

·       İTÜ Mezunları Derneği'nin İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi Giriş katındaki ofisini ziyaret ederek,

·       (0212) 328 3454 nolu telefonu arayarak,

·       http://www.itumd.org.tr linkinden ve bilgi@itumd.org.tr adresinden daha geniş bilgi alabilirsiniz.

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor